Optymalizacja strony pod kątem SEO czyli Audyt seo

Optymalizacja twojej strony internetowej ma na celu zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach poprzez eliminacje elementów strony które mogą powodować obniżenie rankingu oraz zastosowanie się do szeregu elementów które zwane są czynnikami rankingowymi. Obecnie najpopularniejsza wyszukiwarka Google posiada blisko 130 czynników z czego blisko 80 z nich to czynniki onsite, czyli elementy strony internetowej które należy zoptymalizować.

Optymalizacja strony pod kątem SEO

Audyt techniczny – w tym miejscu sprawdzamy poprawność zastosowanych rozwiązań po stronie kodu i skryptu. Czyli między innymi: obsługa błędu 404, poprawność wykonanych przekierowań w obrębie serwisu oraz sprawdzamy zawartość pliku robots.txt w celu weryfikacji elementów strony które zostały wyłączone z indeksowanie. Istotną kwestią jest również szybkość ładowania strony (tutaj możemy posłużyć się narzędziem testowania od Google o nazwie Page Speed) oraz dostępność wersji mobilnej strony.

Audyt seo – inne elementy

Optymalizacja kodu – sprawdzamy unikalność zastosowanych meta tagów w obrębie serwisu, dostosowujemy zawartość Meta Tagu Title tak aby zawierał frazę – do każdej podstrony, sprawdzamy poprawność zastosowania struktury nagłówków oraz stosowanie opisowych atrybutów alt przy obrazkach.

Optymalizacja treści – każda strona docelowa powinna być bogata w treść – minimum 1000 znaków, treść powinna być zbudowana wokół pozycjonowanych fraz. Istotną kwestią jest stosowanie subnagłówków.

To tyle..tak na rogrzewke. Powyżej wymienione zostały jedynie podstawy, przy kolejnych wpisach przejde do szczegółowego opisu kolejnych elementów.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *